Słodycze – jak przestać o nich myśleć na redukcji?

Tytuł zachęca co? Tak jak wiele różnych poradników jakie znajdziesz w dobie Internetu. Niektórzy stwierdzić mogą – po prostu nie myśl, nie umiesz? Inni z kolei powiedzą: ”Nie męcz się, człowieku – masz grubsze kości!”

Jak schudnąć jedząc słodycze?

Pytanie przyznasz, że dość kontrowersyjne. Jak to ze wszystkim, są dobre i złe strony każdego przedsięwzięcia, tak samo wygląda sytuacja z Internetem i poradami w świecie Fitness. Legal Cakes – to z pewnością dobra opcja, zdrowe ciasto – np. czekoladowo bananowe, które znajdziesz na mojej stronie -> https://www.bartoszjaniszewski.pl/ciasto-bananowe-mocno-czekoladowe/ no i moje ulubione – zdrowy rozsądek.

Dużo na ten temat mówię również na Youtube – https://www.youtube.com/watch?v=cm-rLB1x3OU&t=2s

Bynajmniej, nie ironizuję i chciałbym wyjaśnić Ci pewien mechanizm w jaki wpada większość nas. Jest to próba niemyślenia o słodyczach.

Czy ciastka faktycznie tuczą? Tak, jak wszystko w nadmiarze.

Czy można jeść słodycze na diecie?

Wychodząc z gabinetu dietetyka bardzo możliwe, że otrzymasz listę mnóstwa zakazów i nakazów. Jedz mniej, ruszaj się, wyklucz słodycze, cukier, fast foods. Czy to zrobisz to jedno, jak się z tym będziesz czuć do drugie.

Wychodzę jednak z założenia, że całkowita eliminacja słodyczy to zbyt duży problem dla osoby, która do tej pory jadła ich całkiem sporo. Z pomocą idzie Daniel Wegner a dokładnie jego eksperyment. Prosił uczestników eksperymentu o to aby nie myśleli o białym niedźwiedziu. Pod ręką mieli dzwoneczek, którego mieli używać za każdym razem kiedy postać przemiłego zwierzaka się jednak pojawiła. Okazało się, że biały miś pojawiał się bardzo często, nawet gdy uczestnik za wszelką cenę próbował uwagę skupić na czymś zupełnie innym.

Wniosek:

Usilne próby niemyślenia o czymś nie pomoże, wręcz przeciwnie.

Odpowiadając na pytanie: Jak przestać myśleć o słodyczach?

Spróbuj podejść do tematu trochę inaczej jak dotychczas. Wszystko jest dla ludzi a podejście zero-jedynkowe traktowane przez większość osób jest nie do końca rozsądne. O ile jesteś w stanie sobie na to pozwolić ( nie borykasz się z żadną jednostką chorobową) to nie próbuj wyeliminować słodkości całkowicie. No bo nawet jeśli schudniesz bez nich, to co dalej?

Zastanów się również w jakich konkretnych sytuacjach myślisz o słodyczach? Czy jedzenie słodyczy nie stało się nawykiem? Czy nie sięgasz po nie po prostu z głodu?

https://www.apa.org/monitor/2011/10/unwanted-thoughts

Jeden komentarz

  1. […] Tak, wszystko jest dla ludzi – pamiętaj, że zawsze fajniej jest mieć wgląd w to co się je. Ktoś zarzucić może, że kupiłem gotowe jabłka w słoiku i ok będzie miał rację. Z drugiej strony pisząc o tym świadomie przyznaje się, że nie zawsze mam czas i ochotę stać przy garach pół dnia. Tym samym chce pokazać, że jestem też człowiekiem. Jeśli masz problem ze słodyczami i nie wiesz jak sobie z tym poradzić – https://www.bartoszjaniszewski.pl/slodycze-jak-przestac-o-nich-myslec-na-redukcji/ […]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *